10mm Aperture TFT-USP-10 Laser Marking Head
Shenzhen Gainlaser Laser Technology Co.,Ltd
Contact Now
Brand Name : Tenfotai
Model Number : TFT-USP-10
Certification : CE
Place of Origin : Shenzhen, China
MOQ : 1
Price : Please inquire individually
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 1000 sets per month
Delivery Time : Within 5 days
Packaging Details : Carton
Mirror Length : 355nm
Clear Aperture : 10mm
Marking Speed : 4000mm/s
Scanning angle : 3.5 mrad
Contact Now
UV Laser Galvo Scanner 355nm
1. Product Line
2. Product Description
  • TFT-USP-10Z is a 2-dimensional scanning system with 10mm incident light spot, widely used in laser processing, laser marking, laser welding, 3D printing and other fields;
3. Technical Parameter
Dynamic Property:
Tracking Error 0.25ms
Long Time 8-hour Drift < 30 mrad
Zero Point Drift <15 urad/k
Gain Drift <50 ppm/k
Photoelectric Property:
Clear Aperture 10 mm
Scanning Angle ±0.35 rad
Nonlinearity 3.5 mrad
Basic Property:
Mirror Wavelength 355 nm
Marking Speed 4000 mm/s
Positioning Speed 3 m/s
Power Requirement
±15V DC, 3A each path
Working Temp
25℃±10
Interface protocol
XY2-100
4. Mechanical Drawing
5. Company Profile
10mm Aperture TFT-USP-10 Laser Marking Head10mm Aperture TFT-USP-10 Laser Marking Head10mm Aperture TFT-USP-10 Laser Marking Head10mm Aperture TFT-USP-10 Laser Marking Head10mm Aperture TFT-USP-10 Laser Marking Head10mm Aperture TFT-USP-10 Laser Marking Head10mm Aperture TFT-USP-10 Laser Marking Head10mm Aperture TFT-USP-10 Laser Marking Head10mm Aperture TFT-USP-10 Laser Marking Head
Product Tags:
TFT-USP-10
10mm Aperture laser marking head
10mm Aperture galvanometer scanner
Wholesale 10mm Aperture TFT-USP-10 Laser Marking Head from china suppliers
10mm Aperture TFT-USP-10 Laser Marking Head Images